HEAVY METALOWE NEWSY

 9.12.2012

DEEP PURPLE pracuje obecnie nad nowym albumem, którego tytuł nie jest znany. Płyta ma się ukazać w kwietniu przyszłego roku

Do zespołu KROKUS powrócił Mandy Mayer znany obecnie z UNISONIC. Muzyk był w zespole w roku 1981 i potem podczas albumu "Hellraiser". 

 8.12.2012

Thrash Metalowy HIRAX zawarł kontrakt płytowy z wytwórnią SPV i w 2013 ma się ukazać nowy album.

CODE OF SILENCE to nowy zespół Gusa Montanosa ( ADAGIO) i gitarzysty POWER QUEST Bena Randalla. Debiutancki album "Dark Skies Over Babylon"pojawi się na początku przyszłego roku.


7.12.2012

Tytułem nowego albumu AVANTASIA  jest "The Mystery Of Time" i ma się ukazać w marcu przyszłego roku.

Belgijski FIREFORCE planuje na dniach wejść do studia w celu nagrania nowego albumu, który ma się ukazać w przyszłym roku.

6.12.2012

Niemiecki zespół hard rockowy PINK CREAM 69 ujawnił szczegóły dotyczące nowego albumu    "Ceremonial", który ma się ukazać w styczniu przyszłego roku.

 5.12.2012

Znane są szczegóły dotyczące nowego albumu STRATOVARIUS - "Nemesis", który ma się ukazać w lutym 2013 roku.

ENFORCER ujawnił szczegóły dotyczące "Death By Fire", którego premiera w lutym przyszłego roku.

Na 22 stycznia 2013 przewidziana jest premiera "Symphonic"  zespołu JORN, który będzie zawierał nowe aranżacje niektórych starych utworów.

28.11.2012

Nowy album progresywnego CIRCLE II CIRCLE, który został zatytułowany   "Season Will Fall" ma się ukazać na początku przyszłego roku.

Niemiecki zespół grający power metal z elementami heavy metalu POWERWOLF pracuje obecnie nad nowym albumem.

HELLOWEEN ujawnił szczegóły dotyczące nowego albumu "Straight Out of Hell", który ma się ukazać 18 stycznia 2013.

7.11.2012

 Wokalista Rick Altzi (AT VANCE, SANDALINAS, THUNDERSTONE) i perkusista Martin "Marthus" Skaroupka (CRADLE OF FILTH) zostali nowymi członkami MASTERPLAN. Nowy album ma się ukazać w marcu 2013 roku.
7.10.2012

Nowy album HELLOWEEN został zatytułowany "Straight Out Of Hell" i ma się ukazać 18 stycznia przyszłego roku. Znana póki co jest tracklista owego wydawnictwa.

 Nowym wokalistą POWERWORLD został David Reece znany z jednego albumu ACCEPT.

„Tales Of The Weird“  to tytuł nowego albumu niemieckiego PARADOX, który ma się ukazać 14 grudnia tego roku. Zespół ujawnił okładkę, a takze tracklistę nowego wydawnictwa.

Australijski DRAGONSCLAW na początku przyszłego 2013 roku planuje wydać nowy album który nosi tytuł "Judgment day". Ujawniona została tracklista, okładka, a także lista gości którzy się pojawią, czyli David Reece i Jack Starr.

MANOWAR planuje wydać swój nowy album "The Lord Of Steel" do sklepów pod nową okładką. Terminem jest 18 październik tego roku.

Po z rekrutowaniu Bobiego Lucasa  (SEVEN WITCHES, OVERLORDE, MORBID SIN) i basistę Jona Hanemanna amerykański ATTACKER który zdobył nie małą popularność w latach 80 postanowił nagrać nowy materiał. Póki co jest znana tracklista nowego wydawnictwa.

Grający symfoniczny power metal NIGHTWISH rozstał się z dotychczasową wokalistką Anette Olzon, obecnie zespół koncertuje z Floor Jensen.

Grający melodyjny heavy/power metal NEONFLY pracuje nad nowy albumem, który ma się prawdopodobnie ukazać w 2013 roku.

Niemiecki REBELLION ujawnił szczegóły dotyczące nowego albumu, który nosi tytuł "Arminius - Furor Teutonicus". Premiera albumu będzie mieć miejsce 26 października tego roku.

 28. 08.2012

"Dirty Dynamite" to tytuł nowego albumu KROKUS który ma się ukazać w przyszłym roku.10.08.2012

Niemiecki PARAGON zaprezentował okładke nadchodzącego albumu "Force of Destruction", a wygląda ona tak: 09.08.2012

Niemiecki zespół MOB RULES podał tytuł nowego albumu, który ma się ukazać jeszcze w tym roku. "Cannibal Nation" to tytuł nowego wydawnictwa, który oczywiście będzie poruszał kwestie kanibalizmu na terenach afrykańskich.

08.08.2012
Nowy album DORO nosi tytuł "RaiseYour Fist" czyli tak jak mini album i utwór, który stamtąd pochodzi. Znana jest okładka oraz data premiery czyli październik 2012.

Polski CIRYAM nie zwalnia tempa jeśli chodzi o koncertowanie, dość nie dawno rozgrzewał publikę w miejscowości Ząbkowice Śląskie, czy też Ustrzykach Dolnych, a kolejnym ważnym miejscem, które zamierzają rozgrzać jest Krosno, gdzie 29 sierpnia w klubie Iron zagrają kolejny koncert. Więcej szczegółów znajdziecie na poniższym plakacie.
07.08.2012

Heavy metalowy WHITE WIZZARD pracuje nad nowym albumem, którego szczegóły nie są jeszcze znane.

Niemiecki PARAGON przeszedł do wytwórni NAPALM RECORDS i to pod jej skrzydłem zostanie wydany dziesiąty album "Force Of Destruction", który ma się ukazać jeszcze w tym roku. Produkcją po raz kolejny zajął się nie kto inny jak Piet Sielck, który wraz z Kaiem Hansenem zaśpiewają gościnnie w utworze "Blood And Iron".

Grający melodyjny metalcore BULLET FOR MY VALLENTINE właśnie zakończył nagrywanie materiału na nowy album. Więcej szczegółów będzie podane w bliższym czasie.

Niemiecki DESTRUCTION  obecnie pracuje nad nowym albumem zatytułowanym "Spiritual Genocide", który ma się ukazać jeszcze zimą tego roku.

JUDAS PRIEST wciąż jest na etapie pracowania nad nowym albumem, który ma się ukazać w przyszłym roku.

Lider EDGUY Tobias Sammet  rozpoczął pracę nad nowym albumem projektu AVANTASIA. Premiera jest przewidziana na wiosnę roku 2013.

21.07.2012

Lider IRON MAIDEN Steve Harris podał szczegóły dotyczące debiutanckiego solowego albumu, który się zwie "British Lion". Premiera przewidziana jest na 24 września tego roku.

W wieku 71 lat odszedł lider DEEP PURPLE klawiszowiec John Lord, po długoletniej walce z rakiem.

Nowy album FULLFORCE będzie nosił tytuł "Next Level" i ukaże się w październiku tego roku.

"Silverthorn" to tytuł nowego albumu power/progresywnego KAMELOT, którego premiera przewidziana jest na na 29 październik tego roku.

Legenda NWOBHM TYGER OF PAN planuje 24 września wydać nowy album zatytułowany "Ambush".12.06.2012

 Brian Miller zajął miejsce Josha Kamera na funkcji wokalisty w heavy metalowym SAINT.

Nowy album MAGNUM tj  "On The 13th Day" ma się ukazać 21 września tego roku.

 "Digital Lies" to tytuł nowego albumu zespołu LORD, który ma się ukazać jeszcze w tym roku.


11.06.2012

Nowy partnerami medialnymi CIRYAM zostali  KrosnoCity.pl, Muzycznastrefa.com.pl, Muzol.com.pl, NetFan.pl i  Radio Revolta.


18.05.2012

Na 24 sierpnia przewidziana jest premiera nowego albumu niemieckiego GRAVE DIGGER. Póki co nie są znane szczegóły dotyczące albumu.


10.05.2012

Polski CIRYAM , który prezentuję muzykę z pogranicza gotyckiego i progresywnego rocka obecnie działa w nowym składzie, z którym rozpoczął pracę nad nowym materiałem.

Obecny skład zespołu:


wokal - Monika ( Midiam) Węgrzyn
gitara - Robert ( Morfeusz -Morfina ) Węgrzyn
gitara – Kuba (Kubek) Czubik
perkusja - Mateusz ( Nietoperz ) Krupiński
skrzypce- Agata ( Żyleta ) Żylińska
bas - Dariusz ( Matz ) Mac


oficjalna strona zespołu : www.ciryam.pl

Znany jest tytuł nowego albumu MANOWAR, który ma się ukazać w czerwcu a jest nim  "The Lord Of Steel".

6.05. 2012

Nowy zespół byłego wokalisty DRAGONFORCE Zp Hearta który się zwie I AM I  planuje wydać debiutancki album "Event Horizon"  26 maja tego roku.

Na 3 sierpnia zaplanowano premierę EP DORO o nazwie  „Raise Your Fist In The Air“.

WHOCARES  to projekt stworzony przez gitarzystę BLACK SABBATH Tony Iommiego i wokalistę DEEP PURPLE Iana Gillana. Skład uzupełnia Lord,Newsted i Mcbrain. debiutancki album ma się ukazać 22 czerwca.

26.04.2012

  ICED EARTH rozpoczął prace nad nowym albumem, który ma się ukazać w przyszłym roku.

Na 1 czerwca przewidziana jest premiera nowego albumu HERTMANNA, czyli zespołu lidera AT VANCE. Album został zatytułowany "Balance".

HERMAN FRANK planuje 22 czerwca wydać drugi solowy album o tytule "Right In The Guts".

Do SAVAGE CIRCUS  powrócił założyciel zespołu czyli Thomen Stauch i zespół rozpoczął pracę nad nowym albumem, który ma się ukazać jeszcze w tym roku.4.04.2012
 EMPIRES OF EDEN podał szczegóły nadchodzącej płyty o tytule "Channelling The Infinite" z licznymi znanymi muzykami ze świata metalowego. Premiera przewidziana na 6 czerwca tego roku.

Hard rockowy GOTTHARD podał szczegóły dotyczące "Firebirth" który ma się ukazać na początku czerwca tego roku. Jest to pierwsze wydawnictwo z nowym wokalistą - Nicem Maederem.

EVIL MASQUERADE ujawnił  szczegóły dotyczące albumu "Pentagram", który ma się ukazać w maju tego roku.26.03. 2012

Drogi muzyków z SABATON się rozeszły i w składzie został tylko wokalista Joakim Brodén i basista Pär Sundström. Przyczyny  zaistniałej sytuacji nie są znane.


 25.03.2012

 Basista Yves Huts opuścił zespół EPICA grający symfoniczny metal.

Szwedzki SINISTER SIN podał szczegóły dotyczące nadchodzącego albumu, który nosi tytuł "Now And Forever". Premiera albumu przewidziana została na 22 maja tego roku.


Polski PATHFINDER podał szczegóły dotyczące nowego albumu, który się zwie "Fifth Element". Album ma się ukazać 26 maja 2012 r.
 14.03.2012

Wokalistka  Melissa Ferlaak (VISIONS OF ATLANTIS) rozstała się z dotychczasowym zespołem ECHOTERRA grającym symfonicznym power metal.

"Lights From Oblivion" to tytuł nowego albumu power metalowego ADRAMELCH, który przewidziany jest
na 27 kwietnia tego roku.

Heavy metalowy TANK  ujawnił szczegóły dotyczące nadchodzącego albumu "War Nation", który się ukaże 4 czerwca tego roku.
 06.03.2012

Brytyjski NEURONSPOILER grający heavy metal ogłosił, że nowym gitarzystą zespołu został Dave Shirman (MOANA SLEAZER, ex-SERPENT SINS).

Niemiecki AT VANCE ujawnił okładkę ósmego albumu, który będzie zatytułowany  "Facing Your Enemy" i ma się ukazać 27 kwietnia tego roku.

Perkusista PINK CREAM 69 Kosta Zafiriou postanowił odejść z zespołu, aby skupić się na nowym którym jest UNISONIC. Jego miejsce zajął Mike Schmidt. Obecnie zespół pracuje nad nowym albumem który ma się ukazać jesienią tego roku.

Szwedzki SINISTER SIN pracuje obecnie nad nowym materiałem , który prawdopodobnie ukaże się pod koniec maja tego roku.

 04.03.2012

Niemiecki KISSIN DYNAMITE grający heavy metal wypuścił teledysk do "I will be King" który promuje album  "Money, Sex & Power," który ma się ukazać 23 marca 2012 roku.

Marco Sandron został nowym wokalistą brytyjskiego EDEN CURSE, który gra melodyjny metal.

Nowym gitarzystą power metalowego SONIC PROPHECY został Darrin Goodman. 28.02.2012

 Stefan Rosqvist został nowym gitarzystą heavy/power metalowego FULLFORCE, po tym jak z zespołem pożegnał się Carl-Johan Grimmark.

Luca Turilli podał szczegóły dotyczącego nowego albumu jego wersji RHAPSODY po tym jak zespół uległ rozbiciu na dwa obozy. 29 marca tego roku ma się ukazać  "Ascending To Infinity". Nic nie wiadomo na temat albumu drugiego RHAPSODY prowadzonego przez Alexa Staropoliego.


Thrash metalowy HIRAX wszedł do studia w celu zarejestrowania czwartego albumu.

 23.02.2012

Niemiecki EXUMER grający thrash metal podał szczegóły związane z nowym albumem zatytułowanym "Fire and Damnation" który ma się ukazać 10 kwietnia tego roku. Jest to pierwsze wydawnictwo grupy od 24 lat.

Power Metalowy NIGHTMARE pochodzący z Francji ujawnił okładkę nadchodzącego albumu "The Burden Of God", który ma się ukazać w maju tego roku.

Na 18 marca planowana jest premiera nowego albumu projektu Toma Galley - PHENOMENA. Znane są wszystkie szczegóły "Aweking" w tym lista gości, którzy wystąpią na owym wydawnictwie.

Heavy metalowy WISDOM podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią NOISEART RECORDS.


 20.02.2012

Fiński SONATA ARCTICA  grający melodyjny heavy metal/power metal podał szczegóły dotyczące nowego albumu zatytułowanego "Stones Grow Her Name" który ma się ukazać 18 maja tego roku.

Legenda brytyjskiego heavy metalu SAXON pracuje nad nowym albumem, który ma się ukazać na początku przyszłego roku.

 19.02.2012

 PRIMAL ROCK REBELLION projekt Mikee Goodmana i Adriana Smitha ujawnił szczegóły dotyczące debiutanckiego albumu  "Awoken Broken", który ma się ukazać 17 kwietnia tego roku.


Polski CRYSTAL VIPER ujawnił szczegóły nadchodzącego albumu "Crimen Excepta", który ma się ukazać  27 kwietnia tego roku. Oprócz okładki i tracklisty zdradzono że gościnnie wystąpi wokalista HELL David Bower oraz Piotr "Peter" Wiwczarek wokalista VADER.

 15.02.2012

Szwedzki SABATON ujawnił szczegóły nadchodzącej płyty zatytułowanej "Corolus Rex", która ma się ukazać 25 maja tego roku.

'Otus' Tonmi Lillman perkusista LORDI zmarł  w wieku 38 lat z przyczyn jeszcze nie znanych.

Thrashmetalowy HERETIC planuje wejść do studia w celu zarejestrowania nowego albumu, który ma się ukazać pod koniec tego roku.

Legenda Hard Rocka EUROPE ujawniła okładkę nadchodzącej płyty "Bag of Bones" która ma się ukazać w kwietniu tego roku.

Pionierzy symfonicznego metalu - THERION planuje wydać w we wrześniu tego roku wydać nowy album.

 13.02.2012

Były wokalista ACCEPT - UDO Driskschneider wraz z swoim zespołem szykuje się do wydania albumu zatytułowanego "Celebrator" który ma się ukazać 20 kwietnia. Album będzie zbiorem rzadkich utworów niemieckiej kapeli.

Legenda NWOBHM ANGEL WITCH wyda nowy album po  26 latach abstynencji albumowej. Nowy album zatytułowany "As above, So below" ukaże się 12 marca tego roku. 12.02.2012

Thrash metalowy BONDED BY BLOOD pochodzący z Kalifornii wszedł do studia w celu rozpoczęcia prac nad jeszcze nie zatytułowany nowym albumem.

Niemiecki weteran thrash metalowy KREATOR podał szczegóły dotyczące "Phantom Antichrist", który ma się ukazać na początku czerwca tego roku.

25 stycznia 2012 odszedł z tego świata gitarzysta RIOT - Mark Reale.

Brytyjski DRAGONFORCE ujawnił okładkę "The Power Within", który ma się ukazać 15 kwietnia tego roku. jest to pierwszy album z nowym wokalistą Marciem Hudsonem.