środa, 20 września 2017

STORMAGE - Dead of night (2017)17 lat przyszło czekać fanom Stormage na nowy album. Niemiecki zespół powstał w 2003 r na gruzach Anthem. Najnowsze dzieło zostało zatytułowane "Dead of night"  i to trzeci album w dorobku grupy. Stormage skupia się na graniu surowego heavy metalu w niemieckiej, topornej odmianie, nawiązując przy tym do twórczości Rage czy Grave Digger. Kapela nie zmienia stylu na nowym krążku i w zasadzie kontynuują  to co prezentowali na "Sudden Aweking".

Nowy album to 10 równych i solidnych utworów, które dają nam 50 minut dobrej zabawy. Nie brakuje tutaj zadziornych riffów, czy chwytliwych melodii. Stormage potrafi zapaść w pamięci dzięki udanej pracy gitarzystów i specyficznemu wokaliście jaki jest Heiko Hesseler. Otwieracz "Instict to defend" to dobre wprowadzenie w album i wizytówka zespołu i ich stylu. Dalej zespół pokazuje się z bardziej melodyjnej strony. Wkracza przebojowy "Anquish of Mind", który czerpie garściami z Iron Savior czy Paragon. Toporność i ciężar to cechy mocniejszego "Heretic Enemy", z kolei "Faithless god" nie kryje zapędów folkowo, black metalowych. Stormage potrafi też grać bardzo technicznie co potwierdza w "Drag You To Hell", który jest jednym z moich ulubionych utworów na płycie. Nawet nastrojowa ballada "Victims Eye" też się sprawdza. Całość zamyka nieco thrash metalowy "Borne the agony".

Stormage nie tworzy niczego nowego i na pewno nie rzuca na kolana swoją muzyką, ale jest to kawał solidnego heavy/power metal w klasycznej niemieckiej odmianie. Fani Rage, Grave Digger czy Paragon nie będą narzekać. Warto zapoznać się z "Dead of night".

Ocena: 7/10

1 komentarz:

  1. Excelente trabajo y buenas bandas en este blog
    espero no moleste y nos acompañen visitando
    nuestro blog www.descargasmetal.com
    saludos stay METAL!!

    OdpowiedzUsuń