niedziela, 15 grudnia 2019

EREGION - Age of Heroes (2019)

Po 5 latach przerwy powrócił włoski Eregion. Ich najnowsze dzieło zatytułowane "Age of heroes" to już drugi album w dyskografii tej formacji. To znakomita kontynuacja "Lords of War". Warto wiedzieć, że Eregion działa od 2012 r i specjalizuje się w rycerskim heavy/power metalu.  W ich muzyce znajdziemy wpływy Manowar, Iron Maiden czy Hammerfall. To dobry znak i można śmiało sięgać po ich nowy krążek. Emocje gwarantowane!

Dużym plusem jest klimatyczna i pełna true metalowych smaczków. Nawet brzmienie zostało tak podrasowane by był obecny  rycerski klimat. Miło słucha się popisów gitarowych Giorgio i Gianluci, którzy stawiają na proste melodie i dużą dawką energii. Dobrą robotę robi tutaj wokalista Mauro, bo nadaję kompozycjom pazura i przebojowości. No imponuje swoją manierą i techniką śpiewania. Znakomicie to odzwierciedla rozpędzony "Wings of Eagle", który zaraża swoją pozytywną energią. Marszowy i stonowany "Jotunheim" to kolejny hicior na płycie. Refren brzmi old scholowo i dlatego od razu mnie kupił. Echa Manowar czy Majesty mamy w true metalowy "The stolen hammer". Band imponuje pomysłowością i ciekawymi aranżacjami. Znakomicie wypada rycerski "Hermond the brave", który ma coś z Stormwarrior. Bez wątpienia jest to jeden z najszybszych kawałków na płycie. Mamy też rozpędzony killer czyli "New Order" czy marszowy " O  Hey o Ho" z folkowym klimatem.

Eregion tym albumem zaskakuje, Jest dużo klasycznych rozwiązań i chwytliwych melodii, a wszystko podane w atrakcyjny sposób. Do tego dochodzi rycerski klimat. Pozycja skierowana nie tylko do fanów Hammerfall czy Manowar.

Ocena: 8/10

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza