piątek, 7 kwietnia 2017

AXEL RUDI PELL - The Ballads V (2017)

Rok bez płyt Axel Rudiego Pell jest rokiem straconym. Imponuje pracowitość i twórczość tego muzyka, który szybko stał się królem melodyjnego metalu. To spec od klimatycznych kawałków, od tworzenia epickich kolosów, szybkich petard czy właśnie ballad. Specjalnie dla fanów wolnych kawałków tego pana powstał cykl "The Ballads". Do dnia dzisiejszego powstało 5 części tej serii, a najnowsza część "The Ballads V" to prawdziwa uczta dla fanów Axela.

Przede wszystkim mamy tutaj zbiór najciekawszych ballad z ostatnich 6 lat. Tak więc pojawia się romantyczny "Lived our lifes before" z bardzo udanego "Circle of the oath". Z "Into the Storm" mamy stonowany i łapiący za serce"When truth Hurts". Wokalista Johny idealnie sprawdza się w tego typu utworach, co z resztą pokazuje też w swoim hard rockowym zespole Hardline.  "Forever Free" i "Lost in love" to kolejne udane ballady, które pochodzą z ostatniego krążka "Game of Sins". Na tego typu komplikacji zawsze pojawiają się miłe smaczki i różne ciekawe ozdobniki. Jest choćby hołd dla Deep purple w postaci "Minstread" czy singlowy "Love's holding on" z gościnnym udziałem Bonnie tyler. Ta ostatnia kompozycja to taka wisienka na torcie. Nie dość że kompozycja jest sama w sobie piękna, to jeszcze świetnie partie wokalne Johniego i Bonnie. Ikona lat 80 mimo swoich lat świetnie współgra z wokalistą Axel Rudi Pell. Na płycie mamy też dwa nowe kawałki w postaci "I see Fire" i rozbudowanego "On the edge of our time".

Bardzo ciekawa komplikacja zwłaszcza może zainteresować tych co kochają wolne, miłosne kawałki, które łapią za serce. Pełno tutaj klimatycznych solówek, popisów wokalnych i przebojowości. Axel nie zawodzi, z resztą jak zawsze. Pozycja obowiązkowa dla fanów melodyjnego metalu i Axela.

Ocena: 9/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz