czwartek, 8 sierpnia 2019

RISEN PROPHECY - Voices from the Dust (2019)

"Voices from the Dust" to trzeci album brytyjskiej formacji Risen Prophecy.  Bez wątpienia jest to ich największe osiągnięcia i prawdziwa uczta dla fanów heavy/power/thrash metalu. Tym razem band zadbał o każdy aspekt nowej płyty. Nie dość że płytę zdobi przepiękna i klimatyczna okładka,to na dodatek band nagrał wartościowy materiał. To trzeba usłyszeć.

Brzmienie nieco przybrudzone, nieco surowe, ale znakomicie współgra z tym, w jakim stylu Risen Prophecy się obraca. Band napędza charyzmatyczny wokalista Dan i utalentowany gitarzysta Ross Oliver. Co znajdziemy na płycie? Zarówno bardziej klimatyczne i rozbudowane kompozycje, jak i te agresywne i bardziej dynamiczne. Każdy znajdzie coś dla siebie.

"Summoning Whispers" to klimatyczne intro i pasuje do roli otwieracza. Elementy thrash metalu i twórczości Testament można uświadczyć w energicznym "The Flames of Consummation".  Ten utwór pokazuje jak zespół znakomicie miesza gatunki i jak dobrze wykorzystuje epickie patenty. Więcej heavy metalu i ducha lat 80 uświadczymy w marszowy i ponurym "Eternity in Script". Band potrafi też grać niczym Iced Earth i to słychać w przebojowym "The Waters". W końcu Risen Prophecy pokazuje power metalowy pazur.  Bardzo dobrze brzmi rozbudowany, epicki i intrygujący "The Tower in Shinar". Kolejny killer na płycie to agresywny "Vengeance from above",a punktem kulminacyjnym jest 10 minutowy "Voices from the dust". Taki finał to prawdziwa niespodzianka. Jest agresywnie, klimatycznie i przewija się sporo ciekawych motywów tutaj.

Risen Prophecy pokazuje się na tym albumie z jak najlepszej strony. Mamy tutaj epickie motywy, a także agresywność i dużą dawką melodyjności. Ta płyta jest urozmaicona i miła w odsłuchu. To kolejna płyta w tym roku, która zasługuje na szczególną uwagę.  Najlepsza płyta tej brytyjskiej formacji.

Ocena: 8.5/10

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza