czwartek, 10 lipca 2014

LIGHTNING LORD - All Father death Stalkers EP (2013)

Lightning Lord to kolejna młoda formacja, która stara się w swojej muzycy uchwycić cechy NWOBHM, heavy metalu czy też speed metalu. Wszystko oczywiście wzorowane na latach 80. Amerykańska formacja nie grzeszy oryginalnością, ale grają prosto serca i wiedzą jak połączyć te części układanki w jedną sensowną całość. Póki co znany jest mini album „All Father Death stalkers”, który ukazał się w 2013.

Za wiele nie ma nad czym się rozczulać, bo znalazły się tam dwa utwory. Ale można przynajmniej ocenić styl i to co gra Lightning Lord. Jest sporo niedociągnięć na płycie, jak choćby brzmienie i nieco chaotyczny styl, ale z tego widać też zamazany obraz solidnej i pracowitej kapeli. Melodie są tutaj proste, ale zapadające w pamięci, co już dobrze rokuje na przyszłość. Tak, zespół garściami od innych kapel, zwłaszcza Iron Maiden co słychać w takim „Children of the night”, zwłaszcza w początkowej fazie. Gitarzysta Alex grać potrafi, choć brakuje mi tutaj więcej pazura, brakuje jakiś pojedynków na solówki. Technicznie też nie jest najlepiej, ale najważniejsze że jest zapał i że wie jak stworzyć dobry riff. Dobrze radzi sobie Gregory w roli wokalisty, choć nie jest on tam drugim Brucem Dickinsonem. Jest póki co charyzma i umiejętność śpiewania w wyższych rejestrach, ale trzeba jeszcze sporo poprawić. Dobrym utworem jest też „Hellas waiting Arms”, który utrzymany jest w podobnej konwencji.

Lightning Lord grać potrafi i zaprezentowali dwa bardzo udane kawałki, które trzymają się stylistyki heavy/speed metal i NWOBHM. Popracować teraz tylko nad brzmieniem, nad bardziej pomysłowymi motywami i dać więcej urozmaicenia i będzie dobrze.

Ocena: 5/10

P.s Podziękowania dla Vlada Nowajczyka za udostępnienie materiału

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz