poniedziałek, 31 grudnia 2012

PŁYTA MIESIĄCA LISTOPAD 2012

Co ciekawego działo się w listopadzie pod względem muzyki heavy metalowej? Jakie płyty zaintrygowały, zaimponowały pod względem kompozytorstwa, wykonania? Na które krążki warto zwrócić uwagę pod względem tego miesiąca? Głównym moim kandydatem, który miał rozgromić wszelaką konkurencję był od samego początku, przed premierą, ba nawet od samego początku kiedy dowiedziałem się o nowej płycie był nowy album BLOODBOUND. Jednak „in The Name Of Heavy Metal” nie jest taki wyśmienity, tak przebojowy, energiczny i dopracowany jak „Unholly Cross” , który jest znakomitym wydawnictwem i bardzo przebojowym. Niestety mój kandydat okazał się ogromnym rozczarowanie. Drugim rozczarowaniem okazał się nowy album TRICK OR TREAT, choć niczego wielkiego się po nich nie spodziewałem, w dalszym ciągu kopiują HELLOWEEN. W kategorii power metal pogrom zrobił nowy album PERTNESS, który wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i nagrał perfekcyjny album i „Frozen Time” to jeden z najlepszych power metalowych albumów tego roku. Mówiąc o power metalu nie można zapomnieć o znakomitym zespole GALDERIA, który jest francuskim odpowiednikiem FREEDOM CALL i to w pozytywnym znaczeniu tego słowa i kto ceni sobie melodie i przebojowość, ten po lubi „The Universality”. Z dobrych rzeczy w tej kategorii jest również „Possesed” BLACK ABYSS w którym pojawiają się elementy thrash metalu. Jeśli chodzi o power metal to słabo wypadł nowy krążek SECRET SPHERE i ALLTHENIKO. Tam gdzie znów pojawiało się więcej heavy metalu tak jak w debiutanckim albumie NIGHTFEAR, czy HOLY DRAGONS było znów zbyt nudno. W kategorii heavy metalowej z mrocznym klimatem i zalotami pod doom metal rządzi ARKHAM WITCH i „Legions Of Deep”, który jest nie lada gratką dla fanów twórczości H.P Lovecrafta. Do moich 3 ulubionych płyt z tego miesiąca zaliczam zatem:

1. Pertness - Frozen Time (09.11.2012)
Zespół, który ma dynamikę i przebojowość GAMMA RAY, zespół który tworzy klimat niczym BLIND GUARDIAN i zadziorność HELLOWEEN. Konkurencja ORDEN OGAN i słychać po tym albumie, że power metal wciąż może zaskakiwać, niszczyć i dostarczać sporo emocji. Jeden z najlepszych albumów w kategorii power metal.


2. Arkham Witch - Legions Of The Deep (09.11.2012)

Mroczny klimat, teksty, które nawiązują do powieści H.P Lovecrafta, mocne, doom metalowe brzmienie, a także bardzo specyficzny styl, gdzie każda melodia jest dość oryginalna i nie banalna. Muzyka dla fanów ambitnego grania. 


3. Galderia - The Universality (29.11.2012)

Nie podobał się wam nowy album FREEDOM CALL? Chcielibyście usłyszeć coś na miarę pierwszych płyt tego zespołu? Nowy album GALDERIA jest tym czego szukaliście! Znakomity  album power metalowy z dużą dawką melodii i dynamiki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz