wtorek, 11 marca 2014

ROARBACK - Echoes Of Pain (2014)

Duński Roarback w końcu doczekał się wydania swojego debiutanckiego albumu. Zapewne sporo osób czekało na ten moment, bowiem ich mini album „Face the Sun” z roku 2012 zdobył uznanie słuchaczy, zwłaszcza tych co siedzą w brutalnym thrash/death metalu. Jak jest z „Echoes Of Pain”?

Na samym wstępie trzeba przyznać, że zadbali o samą szatę graficzną. Jest kolorystycznie i już na pierwszy rzut oka widać z czym mamy do czynienia. Również od strony technicznej jest lepiej niż na mini albumie. Podrasowano brzmienie i słychać, że jest drapieżne i takie soczyste, a w takim graniu ma to ogromne znaczenie. Oczywiście na debiutanckim albumie znalazły się 4 kawałki z mini albumu. Skupmy się zatem na pozostałej części materiału. Zespół nie bawi się w klimatyczne otwarcie płyty, lecz od razu rusza z kopyta i atakuje słuchacza mocnym uderzeniem w postaci „People's Hate”. Słychać, że wokalista Dennis stawia nacisk na brutalność, na mroczny charakter wokalu i właściwie sprawdza się to w tym co gra Roarback, aczkolwiek brakuje mi nieco technicznego śpiewania. Na płycie pojawiają się też pewne zwolnienia i o wiele cięższe granie niż te z początku płyty i już taki „Voices Of deception” nas znakomicie wprowadza w takie klimaty. Ci co lubią szybkie i bezkompromisowe thrash metalowe granie ci z pewnością polubią „Manor of hatred” czy „Wrong Man's Life” . Nie można na płycie uświadczyć długich, rozbudowanych kompozycji, ale może to i dobrze? Bo nie widzę Roarback w takiej roli. Co wypada dobrze na „Echoes Of Pain” to przede wszystkim sekcja rytmiczna, która ma naprawdę niezłe tempo i dynamikę. Troszkę niedosyt czuję jeśli chodzi o grę gitarzystów. Jest ostro, agresywnie i szybko, ale brakuje nieco technicznego grania, brakuje nieco pomysłowości w tym wszystkim. Wystarczy posłuchać „Echoes Of Pain” żeby stwierdzić że jest to troszkę chaotyczne.

Roarback nagrał całkiem dobry album, ale wciąż jest małe „ale”. Brakuje wyrazistych hitów, brakuje precyzji w aranżacjach. Ale jeszcze wszystko przed nimi, więc jest nadzieja że się rozkręcą.

Ocena: 5.5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz