wtorek, 20 listopada 2012

PŁYTA MIESIĄCA PAŹDZIERNIK 2012

Jeśli miałbym wskazać na miesiąc w którym  pojawiło się sporo nowych albumów znanych kapel to bez wątpienia wskazałbym na miesiąc październik, gdzie naprawdę był przesyt takowych wydawnictw i fani na pewno mogli się cieszyć z owego zjawiska,no bo przecież każdy fan czeka z utęsknieniem na nowy krążek swojej kapeli. Największe oczekiwanie bez wątpienia wzbudził długo wyczekiwany nowy album królów metalu tj MANOWAR.  Poprzedni album tej formacji "Gods Of war" wzbudził sporo kontrowersji to też każdy czekał z utęsknieniem na powrót do korzeni i "Lord Of  Steel" gdzieś tam  słychać próby nawiązania do korzeni,ale nie jest to udana próby i słychać wyraźny spadek formy, tak więc z największego oczekiwania "Lord Of Steel" stał się rozczarowaniem roku. I takich wyczekiwanych albumów w moim przypadku było kilka jeśli chodzi o miesiąc październik. Na pewno czekałem na nowe krążki KAMELOT, DORO,czy też CUSTARD jednak żadna z tych kapel nie podołała zadaniu i nagrała słabe albumy,które potrafią zanudzić formą i konwencją. Nie wiele lepiej wypadły nowe krążki power metalowego MAGICA czy MOB RULES które zaliczają nieustannie spadek formy i czasami ciężko się nadziwić, że te zespoły wciąż nagrywają i mają swoje grono fanów. Jeśli chodzi o dobre albumy,na które warto zwrócić uwagę pod względem solidnego poziomu muzycznego, melodii i wykonania to bez wątpienia wymienić należy tutaj wymienić power metalowy SOULSPELL,który wciąż trzyma wysoki poziom i jest to jeden z najciekawszych projektów z dużą liczbą gości. Dobrze wypadł też powracający OBSESSION, lecz nie jest to już to co było w latach 80 i równie pozytywne zdanie mam jeśli chodzi o nowy album SISTER SIN, który wie jak nagrać energiczny heavy metalowy album. W kategorii heavy metal należy zwrócić również uwagę  na debiut CAULDRON czy TRAIL OF MURDER, w którym liderem jest Urban Breed-były wokalista BLOODBOUND. Zaś tym co lubią epicki heavy metal na pewno mogę polecić nowy album REBELLION, który z pewnością dostrzegą piękno i podniosłość tego wydawnictwa. Jedna żaden z powyższych wydawnictw nie zdołał mnie tak powalić i zaskoczyć jak zrobił to niemiecki PARAGON,który wrócił do korzeni i wielkiej formy z jakiej słynął i "Force Of Destruction"to kandydat do miana płyty roku. Również zaskoczył mnie nowy album ORDEN OGAN, który albumem "ToThe End" pokazał jak można gustownie połączyć folk i power metal.Płyta obowiązkowa dla fanów power metalu i BLIND GUARDIAN. Trzecie miejsce w moim rankingu zajął nowy album FULLFORCE, kapeli w której mamy same gwiazdy muzyki heavy metalowej. "Next Level"to bardziej dojrzały album aniżeli debiut.

1. Paragon- Force Of Destruction (19.10.2012)


Powrót do stylu i poziomu z najlepszych płyt typu "Law Of The Blade". Jeden z najlepszych albumów heavy/power metalowych.Dynamiczny,energiczny album z szybkimi killerami i dużą dawką melodyjności. Do tego znakomity gościnny występ Kaia Hansena i Pieta Sielcka.

Recenzja http://powermetal-warrior.blogspot.com/2012/10/paragon-force-of-destruction-2012.html

2. Orden Ogan - To The End (26.10.2012)

Najlepszy album niemieckiej formacji, która jako jedna z niewielu sprawia,że duch starego BLIND GUARDIAN wciąż żyje. Znakomity krążek,który łączy folk i power metal.Pozycja obowiązkowa dla fanów power metalu.

Recenzja: http://powermetal-warrior.blogspot.com/2012/11/orden-ogan-to-end-2012.html

3. Fullforce_Next Level (29.10.2012)

Zaskoczenie jak dla mnie,bo debiut nie był powalający ani zaskakujący, a ten jest. Bardziej dojrzałe dzieło zespołu z gwiazdorskim składem, gdzie jest sporo atrakcyjnych melodii czy motywów.Świetne połączenie progresywnego metalu z heavy i power metalem, z pewnym hard rockowym zacięciem w niektórych momentach.

Recenzja http://powermetal-warrior.blogspot.com/2012/11/fullforce-next-level-2012.html

1 komentarz: