niedziela, 18 listopada 2012

PŁYTA MIESIĄCA WRZESIEŃ 2012

W poprzednich miesiącach można było zauważyć wyraźną dominację kapel znanych i sławnych,to płyty takich kapel były najbardziej wyczekiwane i pod tym względem wrzesień był nieco innym miesiącem. Było wiele nie wiadomych, wiele pytań, wiele mało znanych kapel i kilka debiutów. Oczywiście w tym miesiącu też zostały wydane płyty kapel znanych, ale nie stanowiły one takiego procentu jak w poprzednich miesiącach, no ale pojawił się choćby nowy krążek włoskiej formacji VISION DIVINE, która specjalizuje się w progresywnym power metalu z elementami symfonicznego metalu i jeśli kogoś kręcą takie drogi metalu ten na pewno będzie zadowolony, jednak mnie to nie przekonało.Również wyczekiwany przez wielu był nowy krążek hard rockowej formacji DOKKEN,ale też nie powalił na kolana i "Broken Bones" poziomem muzyczny jest daleki od starych albumów.Kolejną marką, która mnie gdzieś tam rozczarował był nowy album ELVENKING zatytułowany "Era", który okazał się bardziej komercyjnym wydawnictwem niż poprzedni.Jednak marka w przypadku tych kapel nie gwarantowała dobrego poziomu muzycznego i większe niespodzianki zrobiły kapele, wokół których nie było takiego zainteresowania i tak o to jest tutaj debiut TURBO REXX, który powinien się spodobać maniakom speed/heavy metalu.  A przede wszystkim debiutanckim album power metalowego RAZORWYRE, który jest świetną propozycją dla fanów GAMMA RAY,czy też nowe albumy heavy metalowego AXEHAMMER czy niemieckiego BULLET, który swoim albumem "Full Pull" sprawił, że duch AC/DC wciąż żyje. Te 3 płyty są na podium i to są płyty na które warto zwrócić uwagę. Z kolei szkoda czasu marnować na płytę SILENT POETR, power metalowego DREAMSTORIA, który jest średniej klasy, podobnie zresztą jak THY MAJESTIE.

1.Razorwyre - Another Dimension (15.09.2012)


Niesamowity debiut w kategorii power metal  ikto kocha twórczość GAMMA RAY, czy HELLOWEEN ten musi obczaić i posłuchać jak energicznie gra ta młoda kapela. Jest masa przebojów, zapadających w głowie melodii i dużo elektryzujących motywów.


2. Bullet - Full Pull (25.09.2012)


Nowy album niemieckiej formacji jest bardziej dojrzały i bardziej przebojowy i dla fanów hard rocka i AC/DC jest to pozycja obowiązkowa.Muzyka idealna nie tylko do samochodu!


3. Axehammer - Marching On (21.09.2012)

Ostry i przebojowy tak można opisać nowy album kapeli, która działała w latach 80. Nie ma tandety, a fani JUDAS PRIEST będą jak najbardziej zadowoleni

1 komentarz:

  1. Jak najbardziej zasłużone I m. dla Razorwyre.

    OdpowiedzUsuń