wtorek, 4 czerwca 2013

A SOUND OF THUNDER - Time's arrow (2013)

A sound of Thunder to amerykański zespół heavy/power metalowy, który w tym roku wydaje swój trzeci album o tytule „Time's Arrow”. Nowe wydawnictwo potwierdza, że trzeba się liczyć z tym młodym zespołem, który powstał w 2008 roku na polu bitwy jakim jest heavy metal. Mocnym atutem tej kapeli jest mocny, zadziorny, pełen ognia wokal Niny Oseguedy, dynamiczna sekcja rytmiczna i ostre, pełne werwy partie gitarowe to atuty kapeli, który przedłoży się oczywiście na brzmienie i poziom nowego albumu.

Pasjonaci takich kapel jak Hellion, Warlock, czy Chastain najbardziej przekona to co gra A Sound of Thunder. Heavy/power metal z elementami hard rocka, a wszystko przesiąknięte latami 80. Oczywiście obowiązkowo mamy tutaj wokalistkę o mocnym głosie, która potrafi nadać kompozycjom energiczności i melodyjności. Nowa płyta tylko potwierdza fakt, że w muzyce amerykańskiej formacji słychać patenty z rocka lat 70, heavy metalu lat 80 spod znaku Dio, Iron Maiden czy Judas Priest, a także power metalu w stylu Primal Fear czy Hammerfall. Wszystko znakomicie podkreślone bardziej współczesnym, wysokobudżetowym brzmienie. Choć kapela reprezentuje amerykańską scenę metalową, to jednak jej charakter, forma przekazu i styl grania bardziej nasuwa na myśl europejską scenę. Najlepiej ten stan rzeczy potwierdza materiał, który jest równy, energiczny, melodyjny i wypchany przebojami. Znany wcześniej z mini albumu „Queen Of Hell” utrzymany nieco w stylu Dio czy Primal Fear znakomicie potwierdza europejski wydźwięk całości. Takie przeboje jak otwierający „Powerplay” , hard rockowy „Let's Start The Fire” czy melodyjny „Reign Of the Hawklords” podkreślają inny atut owego zespołu a mianowicie talent gitarzysty Josha Schwartza. Może i nie odkrywa ameryki swoim graniem, ale potrafi stworzyć ciekawą melodię, potrafi popisać się techniką i rytmicznością. Jego partie są nacechowane przebojowością i latami 80, a to sprawia że całość jest jeszcze łatwiejsza w odbiorze. Na pewno warto zwrócić uwagę na heavy metalowy kawałek w postaci „My Disease” z gościnnym udziałem Blaze Bayleya czy kolos „Time's Arrow”. Ten ostatni znakomicie podkreśla jaki wysoki poziom prezentują muzycy ze swoimi umiejętnościami.

Time's Arrow” potwierdza znakomicie formę A Sound Thunder, który wyrasta na prawdziwą gwiazdę metalową. Potrafią tworzyć przeboje, potrafią nagrać solidne albumy, które zapadają w pamięci, o których chce się dyskutować, a także mają w zespole muzyków, którzy znają się na swojej robocie. Pozycja obowiązkowa dla fanów heavy/power metalu i heavy metalu 80, a także maniaków kapel, w których funkcję wokalisty pełni kobieta. Jeden z najbardziej metalowych albumów roku 2013!

Ocena: 9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz