sobota, 22 czerwca 2013

CONFLICTED - Social Disorder (2012)


Chile nie jest stolicą thrash metalu, ani też krajem gdzie taki rodzaj muzyki dominuje. Nie przeszkadza to w żadnym wypadku misji obranej przez Conflicted, która dąży do pokazania, że w tym egzotycznym kraju też można grać thrash metal. Ta młoda formacja, która została założona w 2012 roku dała się poznać światu jako kapela pełna energii i agresji za sprawą debiutanckiego wydawnictwa „Social Disorder”.

Choć okładka działa odstraszająco na słuchacza, to jednak warto sięgnąć po ten album. Nie ma tutaj żadnego haczyka, ani ukrytego sekretu, a powód jest tutaj banalny. Zespół gra po prostu solidny thrash metal z wyraźnymi wpływami takich kapel jak Pantera, Slayer, czy Kreator. Z jednej strony mamy więc wtórność i wykorzystywanie już sprawdzonych patentów, a z drugiej strony solidny, agresywny i dobrze wyważony materiał. Jednak nie trudno nie opowiedzieć się po stronie zespołu, kiedy wokalista Fellipe, ma charyzmę i zadziorność,a także nieco punkowy charakter. Jednak nie on tutaj jest główną atrakcją. Na albumie zostaje przyćmiony przez dynamiczną, mocną sekcję rytmiczną i ostre, pełne żywiołowości partie gitarowe w wykonaniu Rolanda. Słuchając takich petard jak „Malevolant Act” czy „Gos Is Death” można ten atut łatwo wyłapać. Zespołowi udało się stworzyć dość równy i dobrze wymieszany album na którym słychać szybkie kompozycje jak „Experiments to Create Aberrations” a także kompozycje bardziej heavy metalowe jak „This World”. Surowe, naturalne, przesiąknięte latami 80/90 brzmienie podkreśla agresywność materiału i dobrze to słychać w takim „Corruption” czy otwierającym „The Truth Beyond Our Polluted Lungs”.

Może i Chile jest egzotycznym krajem, może nie jest to kraj, który słynie z thrash metalu, to jednak młoda formacja Conflicted pokazuje, że można grać wtórnie, ale na poziomie. Jak ma się dobre pomysły, potrafi się grać z pasją to i wtórność nie przeszkadza w takim stopniu jak mogłoby się wydawać. Nic specjalnego, ale z pewnością debiut tego zespołu jest solidnym wydawnictwem, które zasługuje na uwagę, zwłaszcza zagorzałych fanów thrash metalu.

Ocena: 7/10

P.s Recenzja przeznaczona dla magazynu HMP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz