czwartek, 21 listopada 2013

THE JOKERS - Rockn Roll is Alive (2013)

Co powiecie na młodzieżowy hard rock, w którym nie brakuje odniesień do Ac/Dc, Aerosmith, Kiss czy T- Rex? Brzmi nieźle co? Ale właśnie taki jest amerykański The Jokers, który powstał w 2009r. Mają za sobą debiutancki album i obecnie promują nowy krążek zatytułowany „Rock'n Roll is Alive”. Czego można się po nim spodziewać?

Z pewnością nie agresywnych partii gitarowych, mocnego, donośnego wokalu ala Brian Johnson, ani też szybkich kawałków. Płyta ma bardziej wydźwięk komercyjny, może nawet popowy. Wane Perry jako wokalista ma łagodny wokal, ale taki dość ciepły co akurat pasuje do takiego grania. Najlepiej brzmi w takim Let it Rock” który brzmi jak hołd dla Ac/Dc czy też Kiss. Ci którzy lubią mocniejsze uderzenie powinni się zainteresować energicznym „Night driver. Brzmienie tutaj jest czyste i bez większych skaz, ale jedynie można się przyczepić do stylistyki. Dlaczego? Brakuje tutaj nieco zadziorności, troszkę może ostrzejszych zagrywek gitarowych, no ale cóż nie wszystko można mieć. Płyta jest zgrabnie skonstruowana i dla fanów rockowych melodii jest to płyta po którą można sięgnąć. Nie brakuje tutaj przebojów o czym świadczyć może „Rock'n Roll is Alive czy też Silver city”.

Gdyby tak wymienić wokalistę, gdyby tak dać gitarzystą więcej swobody i podkręcić tempo utworów to mogło by być nawet i lepiej. Mimo pewnych zastrzeżeń płyta się broni w swojej kategorii i dla fanów hard rocka i Aor jest to płyta po którą można śmiało sięgnąć. Zespół młody ale wierny tradycyjnym rozwiązaniom. Zobaczymy jak sobie poradzą w przyszłości.

Ocena: 5.5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz